Eğitim:
E.Ü Çağrı Elemanı Yetiştirecek

Barış Yalçınkaya

Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Başöğretmen Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Erzincan Valisi Selman Yenigün, Belediye Başkan Vekili Semiha Resuloğlu Dumdu, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Assistt Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Adil Zembat, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden ASSİTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş. Erzincan Üniversitesi Rektörlüğü ile işbirliği yaparak performansı yüksek öğrencilere iş imkanı sağlayacak. Özellikle sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden firma, çağrı merkezi sektörüne yönelik kalifiye personel yetiştirilmesi için Erzincan Üniversitesi Rektörlüğü ile işbirliği yaparak 'Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı' protokol imza töreni düzenlendi. Bu programda görev alacak Akademik Personelin sektörel anlamda bilgi sahibi olması amacıyla gerekli eğitim desteği ASSİSTT tarafından verilecek. Programda eğitim görecek öğrencilerin zorunlu stajları, ASSİSTT bünyesinde yapılacak. ASSİSTT; başta Erzincan ili olmak üzere kendi bünyesinde hizmet veren lokasyonlardan herhangi birinde yapılan staj sonucunda performans puanı 80 ve üzeri olan öğrencilerin istihdamı sağlanacak. Performans puanı 80 altı olan öğrencilerin istihdamı ASSİSTT tarafından ihtiyaç duyduğu dönemlerdeki personel alımlarında değerlendirmeye alınacak. Ayrıca performans notu 80 ve üzeri olan öğrenciler eğitim-öğretim dönemlerinde ASSİSTT'in bünyesinde part-time olarak çalıştırılabilecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda konuşan Assistt Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Adil Zembat, “Çağrı merkezi sektörü ülkemizde hızla gelişen bir sektör. Yeni bir sektör yeni sektör olmasında dezavantajlarda yaşıyoruz. Bunu sadece biz yaşamıyoruz. Dünya’da yeni bir sektör, bütün dünya yaşıyor. Ben geçen hafta Amerika’daydım. Çağrı merkezi kanalıyla müşterilerine hizmet veren önemli firmaların pek çoğu o kontrol sistemi ile onlarında bir sıkıntısı var. Bu sektör yeni ama bu sektöre yönetici yetiştirmesinde elaman bulunmasında zorlanıyoruz. Biz kendi imkanlarımızla eğitmeye çalışıyoruz, yanlışta yapıyoruz. Biz bu yanlışın doğrusunu yapmanın törenini yaptık. Sayın Rektörümüzle imza protokolünü imzaladık. Çağrı merkezi sektöründe bugün aşağı yukarı ülkemizde 55-60 bine aşkın insan bu sektörde ekmek yiyor. Bu daha başlangıç. Bu sektörde elaman sayısı 10 yıl içerisinde 500 binleri bulacaktır. Biz burada üniversiteye yeni birikimlerimizi, hem teknolojik hem yönetim birimi olarak aktarıyor olacağız. 2012-2013 dönemine öğrenci kabul edecek Erzincan Üniversitesi burada üçlü bir eğitim uygulayacak. Önce örgün eğitimi alacak 75 öğrenci alacaklar, ikinci öğretilmede 75 öğrenci alınacak. Ayrıca uzaktan eğitimde verilecek ve orada da 150 kişilik eğitim veriyor olacaklar. Yani önümüzdeki eğitim-öğretim yılında 300 tane gencimiz bu sektöre adım atıyor olacaklar.” şeklinde konuştu.

Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ise yaptığı konuşmada; “Gelişen dünyada olaşan bilişim sektörüne kalifiye elaman sunmaktır. Bu amaçla; son yıllarda hakikaten çok büyük bir sektör olan rehberlik hizmetleri, müşteri hizmetleri alanında büyük bir istihdam oluşmaktadır. Bu istihdam da daha çok normal piyasada elamanlar seçilerek alınmakta ama bu alanda her hangi bir profesyonel eğitim almamış elamanlar bulunmaktadır. Bu açığı gören üniversitemiz Kemah Meslek Yüksekokulunda çalışan arkadaşlar bu alan için Çağrı Hizmetleri Programı açtılar. Programa önümüzdeki öğrenci alarak bu sektöre elaman yetiştirmek amacındayız. İkinci bir adım olarak ta, uzaktan eğitim merkezi oluşturduk ve yine o alanda elaman yetiştirmesine katkıda bulunacağız. Ülkemize çağrı hizmetleri alanında büyük bir açık olan yetişmiş elaman açığı gidermede önemli bir yer alacağız.” dedi.

Erzincan Valisi Selman Yenigün ise yaptığı konuşmada, “Asıl hedef insandır. Bütün bu yapılanlar insanın daha karlı daha olgun daha müreffeh olabilmesi içindir. Tüm ülkeler tüm insanlık bu hedefe doğru koşuyor. Bu yarış içerisinde geri kalmamak ve hedefe ulaşmak için tabi ki yorulmak bilmeden çalışmamız gerekiyor. Yenilikleri takip etmemiz gerekiyor. Teknolojiyi yakalamamız gerekiyor. Şüphesiz ki bunlar içerisinde de istihdamın çok büyük bir yeri var. İstihdam imkanlarını ve fırsatlarını arttırmamız gerekiyor. Bu anlamda Erzincan’da Telekom’un bir şirketi olan Assistt A.Ş.’nin bin 400 kişiye istihdam imkanı yaratan ve aynı anlamda bütün Türkiye’de çağrı merkezi alanında hizmet veren kuruluş hizmete girmiş oldu. Türkiye genelinde yapılan çalışmalarda Erzincan’ında pay alması sebebiyle, Erzincan bir çağrı merkezi üssü haline geliyor.”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ve Assistt Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Adil Zembat, ‘çağrı Merkezi Hizmetleri Programı’ protokolünü imzaladılar. Konuşmalar ve töreninin ardından Psikolog Sezai Kayaoğlu tarafından ‘Kimsin sen?’ semineri verilerek salondakilere kişilik testi ve ortaya çıkan kişiliklerin belirgin özelliklerini anlattı. Son olarak öğrencilere verilen numaralı biletler arasından yapılan çekiliş sonrası iki kişiye cep telefonu hediye edildi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ERMEK Kursiyerleri Sertifikalarını Aldı
Erzincan Belediyesi, Türkiye İş Kurumu Erzincan İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün...

Haberi Oku