Ekonomi:
Defterdarlıktan Açıklama
Yakup Bakar

Defterdarlık tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi; 6111 Sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanunu ve diğer bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında kanunda yer alan bazı başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerinin uzatılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı 30.04.2011 tarih ve 27920 sayılı resmi gazetede yayımladı. Yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre;
Başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri (1) 13.2.2011 tarihli ve 6111 sayılı Kanunun İkinci, Üçüncü ve Dördüncü Kısımlarında yer alan başvuru süreleri ile Sosyal Güvenlik Kurumuna yapılacak olan ödemeler hariç ilk taksit ödeme süreleri, Kanunun 4 üncü maddesi ile 17’nci maddesinin sekizinci fıkrasının (b) bendi hükümleri saklı kalmak üzere, Kanunda belirtilen sürelerin bitiminden itibaren bir ay uzatılmıştır.
(2) 6111 sayılı Kanun kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna yapılacak olan ödemelerden ilk taksit ödeme süresi 2011/Mayıs ayında sona erecek olanların ilk taksit ödeme süresi Kanunda belirtilen sürelerin bitiminden itibaren bir ay uzatılmıştır.

(3) 6111 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi ile 17’nci maddesinin sekizinci fıkrasının (b) bendinde yer alan başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri; Kanunun yayımlandığı 25.2.2011 tarihinden 2.5.2011 tarihine (bu tarih dâhil) kadar yapılan tebligatlara münhasır olmak üzere Kanunda belirtilen sürelerin bitiminden itibaren bir ay uzatılmıştır.

Uygulamadan yararlanmak isteyen mükelleflerimizin, müracaatlarını son günlere bırakmadan yapmaları ve yoğunluğu önlemek amacıyla Mayıs ayında hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri de dâhil olmak üzere Fevzi Paşa Vergi Dairesi Müdürlüğümüz açık bulundurulacaktır. Mükelleflerimize duyurulur.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Erzincan'da Seramiksan-Yiğit Yapı Mağazası...
Erzincan'da yeni hizmete giren Seramiksan-Yiğit Yapı Mağazası'nın açılışı yoğun katılım...

Haberi Oku