Kültür:
Büyük yalan
Fanatik gazetesinin Milli Sporcu Kazım Koyuncu ile yaptığı haber neticesinde direk olarak Erzincan Gençlik ve Spor il Müdürü Atanur Köseoğlu'nu hedef alan suçlama sonucunda, olayın asılsız olduğu belgelerle birlikte kanıtladı ve Erzincan Gençlik ve Spor il Müdürü Atanur Köseoğlu tarafından yalanlandı. Atanur Köseoğlu daha önce yerel gazetelere Gençlik ve Spor il Müdürlüğü'ne kendisine yapılan yardımlardan ve desteklerden dolayı teşekkürlerini belirten Kazım Koyuncu, çok daha kısa süreli kalması gereken misafirhanemizde çok daha fazla kalmasını sağlamış olmamıza rağmen asılsız bir beyenda bulunmuşturdiyerek şöyle devam etti. 

Erzincan Gençlik ve Spor il Müdürü Atanur Köseoğlu, "01-09-2005 tarihinde başlamış olduğum il Müdürlüğü görevim süresince Erzincan'da spora yaptıklarım göz önüne alındığında Fanatik gazetesinde yayınlanan haber ile yaptıklarım arasında bir uçurum olduğu ve haberin yanlış yönlendirme olduğu bir gerçektir. il Müdürlüğü'ne başladığım ilk gün büyük bir pankart yaptırarak 'Spor Tesislerimiz Halkın Hizmetine 24 Saat Açıktır' halkın kullanımına açmış bulunmaktayım. Sporun içinden gelmem ve bir fiil spor yapmam nedeniyle sporcunun terini, başarısını ve başarısızlığını bilen bir kişi olarak tesislerimizin tümünde görev yapan personelime spor için gelen hiç kimseyi geri çevirmeyin, tesislerimizi ardına kadar açın diye talimat vermişimdir. Bu durum da gösteriyor ki resmi kayıtlarda da göründüğü gibi bu göreve başladığımda 4 bin olan lisanslı sporcu sayımız bu gün itibari ile 6 bin'i geçmiştir. Yalnız ilgisi olması nedeniyle Atletizm branşına ve sporcularına il Müdürlüğü olarak yaptıklarımız ise şunlardır. Türkiye Atletizm Federasyonu 2006 yılında düzenlediği tüm müsabakalara ilimiz sporcularının katılmaları sağlanmıştır. Spor giderleri faslından en büyük harcamayı Atletizm branşına yapılmıştır (Eğitici ücretleri ve malzeme alınması açısından). Göreve başladığım günden itibaren soyunma odası tek olan atletizm branşına kız ve erkek ayrı olmak üzere 2 soyunma odası tahsis edilmesi. Kış aylarının karlı ve yağışlı geçmesinden dolayı kapanan Atletizm pistinin hemen açılmasının sağlanması. Sokakta çalışan çocuklara yönelik yapılan projeler ile atletizme yönlendirilmeleri sağlanmış bu çocukların topluma kazandırılması amaç edinilmiştir. Bu çocuklar arasından federasyon müsabakalarında Türkiye şampiyonları çıkartılmıştır. Atletizm Federasyonunun düzenlemiş olduğu proje yarışması öncesi tüm sporculara kamp ve yemek imkanı sponsorlar vasıtası ile bütçe imkanları kullanılmadan sağlanmıştır. atletizm branşında 2006 yılında toplam 14 sporcumuz Türkiye şampiyonalarında derece yapmış. il takımımız bölge 2'ncisi olmuş, bayrak takımımız Türkiye 1'incisi olmuştur. Sporla tanış projesinde Atletizm branşı en çok eğiticinin çalıştığı ve en çok malzemenin alındığı ve dağıtıldığı branştır. il Müdürlüğümüz Kızılay ile işbirliği yaparak Kızılay genç gönüllüler koşusu düzenlenmiş ve katılan tüm sporculara hediye T-Shırt ve derece yapan sporcularımıza ayakkabı hediye edilmiştir. 

Atletizm Erzincan ili tüm ilçelerinde desteklenmiş. Görevli antrenörler ile sporculara malzeme yardımı yapılmış. Çalışmalar düzenli bir şekilde denetlenmiş, il merkezinde müsabakalar ve eğlenceler ile Atletizm branşına ilginin arttırılması sağlanmıştır. Bahsi geçen Milli Sporcumuz Kemal Koyuncu hiçbir sorun yaşamadan ilimizdeki tüm tesislerden sınırsız yararlanmıştır. il Müdürlüğümüzün verdiği kafile listelerine adı yazılarak kanuni harcırahındaki sıkıntı ortadan kaldırılmıştır. Ayrıca önemle belirtiyorum ki Milli Sporcu Kemal Koyuncu 10 günlüğüne misafirhanemizde kamp yapması için yer verilmiş, ancak her türlü riskler göz önüne alınarak 2 ay gibi uzun bir süre kalması sağlanmıştır. Misafirhanemizden çıkarılmak istendiği zamanda teşekkür yerine bazı üst mercilere giderek çıkarılmaması için baskı yaptırmıştır. Çıkarıldığı zaman yine milli takıma çağrılmadan önce kısa sürelerle misafirhanede kalabileceği bizzat tarafımdan kendisine iletilkmiştir. Aynı sporcu mahalli basına geçmişte verdiği demeçlerde ayrıca il Müdürlüğümüzce yaptığımız yardımlardan dolayı da teşekkürlerini anlatan gazete küpürleri elimizde mevcuttur" açıklamasında bulundu.

erzincan24.com // Faruk CANBABA
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Erzincanlılarla...
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın 163. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında TCDD ile...

Haberi Oku