Sağlık:
Neon'da Hemşireler Günü Kutlaması
12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Hemşireler Haftası' nedeniyle Erzincan Özel Neon Hastanesi çalışan hemşireler için program düzenledi. Hastane bahçesinde toplanan 60 hemşire ve hastane yönetim kurulu ve idareciler haftanın anısına hazırladıkları özel pastayı kestiler. Burada hastane yönetim kurulu başkanı Halit Kalbur, Hastane Başhekimi Ufuk Aktaş hemşirelere çiçek taktim ettiler. Yapılan kutlamanın ardından konuşan Özel Neon Hastanesi Başhemşiresi Filiz Çakar, hemşireliğin önemini ele aldı.

“Hemşirelik bireylerin ailelerin ve toplum sağlığını koruyucu geliştirici ve sağlık yardımına ihtiyacı olanlara da yardım ve bakım felsefesi üzerine temellenmiş bir sağlık mesleğidir” diyen Başhemşire Filiz Çakar; “Yardım ve bakımı istenilen düzeyde verile bilmesi için bu mesleği icra eden hemşirelerin mesleki alanda bilgili, becerili ve daha önemlisi vicdanı yönlerinin uygun ve yeterli olması gerekmektedir. Hemşirelikte başarılı olmak öncelikle insanı ve yardım etmeyi sevmekten, yardım ve insan odaklı meslek olduğu için iletişimde yeterli olmaktan, insan ve hasta haklarını koruyup kollamaktan, dil, din, ırk, mezhep ve sosyal durum ayrımı yapmadan herkese objektif davranmaktan, dürüst, şefkatli ve özverili olmaktan geçmektedir. Sıralanan bütün bu özellikler hemşirelere diğer çalışanlardan farklı olarak ayrıca kutsal meslek üyeliği misyonunu da yüklemektedir. 

Görüldüğü gibi hemşirelik bu özelliklerinden dolayı hem çok zor hem de son derece doyumu, haz verici, manevi değeri yüksek bir meslektir. Biz neon hastanesi olarak hemşireliğin bu özelliklerinin farkında bir yönetim anlayışı ile yola çıktık ve bu hizmeti hem sunanların hem de alanların memnuniyetini en üst seviyede sağlıya bilmek için gerekenleri yapma kararındayız ve bu kararlılığımızı da sürdüreceğiz.
Bilindiği gibi özel neon hastanesi yeni kurulmuş ve hedeflerine ulaşmada taviz vermeden ilerleyecek olan tam teşekkürlü bir yataklı tedavi kurumudur. Hastanenin ilk atanan yöneticilerinden biri olarak kuruluş ve gelişme aşamalarını yakından takip ettiğim ve yaşadığım için kendimi şanslı addediyorum. Gelişmesini de sizlerle birlikte yaşayacağız. Şanslıyım, çünkü 25 yıllık kamu görevinden sonra 2.sini çalıştığım bir özel sağlık sektörün de ticari zihniyetten önce Erzincan ve çevresine nitelikli sağlık hizmeti sunmayı, paylaşımı, insana ve çalışanına değeri öncelikli ilke edinmiş bir yönetim ekibini yakından tanımamın keyfini yaşıyorum, şanslıyım çünkü; hemşirelik hizmetlerinin başındaki kişi olarak mesleğime ve meslektaşlarıma duyulan kurumsal güven ve saygının hazzını yaşıyorum. 

Özel neon hastanesi hemşirelik hizmetleri 10 ayrı birimde özel donanıma sahip yaklaşık 60 hemşire, ebe, sağlık memuru, acil tıbbi teknisyen tarafından yürütülecektir. İnsana duyduğumuz saygı ve sevgiyi hasta bakımı anlayışı ile bütünleştirerek sürekli kendini geliştirme çabası ile çalışmalarını sürdürecektir. 

Özel neon hastanesi başhemşirelik hemşirelik hizmetlerini misyonu: “Sorumluluk alanımıza giren birey, aile ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesinde nitelikli hasta bakımı, takip, eğitim ve rehberlik hizmetleri ile sağlık problemlerinin giderilerek, memnuniyeti arttırmak, kurumun hedef ve politikalarını geliştirilmesine katkı verecek çağdaş, nitelikli, verimli hemşirelik hizmeti sunmaktır.
Vizyonumuz ise: Neon hastanesinin Erzincan ili ve Doğu Anadolu bölgesine model olma ve ülkemiz genelinde referans gösterilmesinde, hemşirelik hizmetlerindeki mükemmeliyetçi müşteri memnuniyeti yaratmada kararlı, insana, değerlerine ve mahrumiyetine saygılı, etiğe duyarlı ve destekleyici ekip anlayışı ile hastane hizmetine katkı sağlamaktır. 

Neon hastanesi hemşireleri olarak misyonumuza uygun hizmet sunmada ve vizyonumuza ulaşmak için maksimal çabalı olmada kararlıyız.
Bizim gibi düşünen misyon ve vizyonumuzu kendine uygun bulan tüm hemşire meslektaşlarımızı da birlikte çalışmaya davet ediyor ve kucaklarımız açıyoruz. Çünkü, Neon da hizmet vermenin ve almanın da bir ayrıcalık olduğunu ancak neonda çalışanlar ve Neon dan hizmet alanlar anlaya bilirler. Kaliteli bakım almanın her birey için bir imtiyaz değil bir hak olduğu düşünülürse; birer birey olarak kaliteli bakım talep etme, birer meslek sahibi olarak bu tür bakımı hak edenlere verme sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz. 

Tıp teknolojisinin hızla geliştiği teşhis ve tedavi yöntemlerinin değiştiği ve bütün toplumun kalite aradığı bir dünyada yaşıyoruz. Halkımız sağlığı için, en iyi hastaneyi, en iyi doktoru, en yüksek tıp teknolojisini, en etkili ilaçları arıyor. O yüzden bizlerde en iyisi olmak için çalışacağız.
Bu imkânları hepimize, Erzincanlılara sağlayan başta yönetim kurulu başkanımız Sayın Halit KALBUR, Sayın İhsan KALBUR, Sayın İbrahim KALBUR beylere ve diğer Kalbur ailesi fertlerine ve bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum.
Tüm meslektaşlarımın hemşireler gününü kutluyorum, hepinizi sevgiyle kucaklayıp öpüyorum” dedi. 

Kemal Arduç
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Işıkpınar Yerleşkesi Sağlık Hizmetine Başladı
Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dörtyol Yerleşkesinde (eski devlet hastanesi) hizmet...

Haberi Oku