Sağlık:
SGDP Borçlarına Ödeme Kolaylığı

Yakup Bakar

SGDP borçlarına ödeme kolaylığı getirildi. Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Sosyal Güvenlik İl Müdürü Uğur Kaya, “25.02.2011 tarihli ve 27857 mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan, 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında, Kurumumuza Devredilen SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ile 506 sayılı Kanunun geçici 20 inci maddesi kapsamında Bankaların Özel Emeklilik Sandıklarından emekli olduktan sonra, herhangi bir ticari faaliyeti nedeniyle vergi kaydı olan veya ticari bir şirkete ortak olan kişilerin, Kurumumuza olan sosyal güvenlik destek prim borçlarını, anılan Kanunla getirilen ödeme kolaylığından yararlanarak ödemeleri halinde, bu borçlara uygulanacak gecikme cezası ve gecikme zammı gibi fer’i alacakların tamamından vazgeçilecek, bunun yerine TEFE/ÜFE uygulanacaktır.

Sosyal güvenlik destek primi için yapılacak olan başvurular, sigortalının, aylıkların bağlandığı sigortalı statüsüne ve borcun 01.10.2008 tarihinden önce ve sonra olmasına göre farklılıklar arz etmekte olup, anılan Kanun ile Kurumumuz alacaklarına getirilmiş olan ödeme kolaylığından yararlanmak isteyen borçluların 02.05.2011 tarihine kadar bağlı bulundukları Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Sosyal güvenlik destek primi borcu bulunan sigortalılarımız borçlarını yapılandırarak peşin ödeyebilecekleri gibi, ikişer aylık dönemler halinde azami on sekiz eşit taksit halinde de ödeyebileceklerdir. Bu nedenle ödeme kolaylığından yararlanmak isteyenlerin Kurumumuza müracaat etmeleri menfaatleri gereğidir. İlgilere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.” dedi. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Işıkpınar Yerleşkesi Sağlık Hizmetine Başladı
Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dörtyol Yerleşkesinde (eski devlet hastanesi) hizmet...

Haberi Oku