Siyaset:
Aday Gösterilmeyen Sebahattin Karakelle'den İlk Açıklama

Yazılı olarak bir basın açıklaması yayınlayan Milletvekili Sebahattin Karakelle, iki dönemdir Erzincan için çalıştığını belirterek şu açıklamalarda bulundu;

Adalet üzerine temellenen ve adalet üzerine yükselen bir millet siyasetinin adresi ,Milletimizin son umut ışığı Adalet ve Kalkınma Partisinin 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimlerinde İlimizden aday olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Mevla’m hayırlı eylesin. Erzincan için hayırlı olsun.

Milletvekili olarak görev yaptığım süre içerisinde, Hemşehrilerimize ve ilimize hizmet noktasında mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmış ve 3 dönem Milletvekili olmuş bir kardeşiniz olarak, yüzüm ak, anlım ak, başım dik bir şekilde Hemşehrilerime hizmet ettim. Bu can bu tende olduğu sürece de Hemşehrilerime hizmet etmeye devam edeceğim. Kadere inananların kederi olmaz. Biz kadere inanan, iman etmiş insanlar olarak, hakkımızda hayırlının bu olduğuna inanıyorum.

Milletvekilliğim sırasında herkese hizmet etmek adına sürekli koşturdum. Ancak, kırdığım incittiğim Hemşehrilerim varsa onlardan haklarını helal etmelerini istiyorum. Bende tüm Hemşehrilerime hakkımı helal ediyorum. Aday adaylık süreci içerisinde Erzincan ve AK Parti sevdalısı Milletvekili aday adayı kardeşlerimin, demokratik bir duruş göstererek, tatlı ve heyecanlı bir yarış içerisinde olmaları AK Partideki hizmet yarışımızın ne büyük sevda olduğunun ifadesidir.

Bu demokratik yarışın uzun soluklu bir süreç olduğunu belirterek aday adayı kardeşlerime AK Parti saflarında bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.
Biz Ak Partililer olarak davamıza olan vefamız, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na olan sadakatimiz bunun gereğidir. AK Partide Makam ve mevkii yoktur, hizmet vardır anlayışıyla bir ve beraber olarak yürüyeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Adaylık süreci sona ermiş, listeler belirlenmiştir. Şimdi AK Partinin bayrağı altında olmanın gururu, milletimize ve Erzincan’ımıza hizmeti ibadet kabul etmiş bir misyonun temsilcileri olarak bütün enerjimizi yapılacak seçimlere vermemiz gerekmektedir.

18 Kasım 2002’de iktidarı devraldığımızda nasıl büyük bir heyecan içerisinde olduysak, 7 Haziran 2015 ‘te yapacağımız Genel seçimleri de aynı heyecanla yapacağız.
Zira çok güzel şeylere layık olduğuna yürekten inandığımız Milletimize, ülkemize ve Erzincanlı Hemşehrilerimize hizmet noktasında ilk günkü aşk ve şevk içerisindeyiz.
Bu duygularımız 13.5 yıllık iktidarımızda hiçbir zaman eksilmedi.

Çünkü, AK Parti milletin ta kendisidir.
Çünkü ,AK Parti milletin umududur.
Çünkü ,AK Parti anaların duası, gençlerin heyecanıdır.
Çünkü, AK Parti “Biz bu ülkenin sahipleriyiz” diye haykıranların gür sesidir.

Bu nedenle ;
Bugün; Birlik ve beraberlik zamanıdır.
Bugün; Bir olma, beraber olma iri olma ,diri olma zamanıdır.
Bugün: hizmet zamanıdır.
Bugün; Milleti yüceltme zamanıdır.
Bugün; Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere kazandırdığı Yüce davanın iktidarını yüceltme zamanıdır.
Bugün; Genel Başkanımız, Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun hedef belirlediği, Yeni Türkiye ve yeni yönetim için Anayasa değişikliğini gerçekleştirecek, çoğunluğa 400 Milletvekilliğine ulaşma adına çalışma günüdür.

Gün, hizmet siyasetinin mihenk taşı AK Partiyi Devlet Başkanlığı sistemini kuracak çoğunlukla iktidara getirmektir. Bu bağlamda Yüce Milletimiz vefakârdır. Kendine hizmet neferliği yapanları asla unutmaz. Bu yüce vefaya güvenerek, diyorum ki, hamdolsun ki bu parti ve bu hareket millete asla sırtını dönmemiştir. Milletimizde AK Partinin elinden tutmuştur.

AK Parti Erzincan Teşkilatı da bütün birimleriyle şimdiye kadar asla Hemşehrilerimize yüz çevirmemiş, bundan sonra da çevirmeyecektir. Aziz Erzincanlı da şimdiye kadar olduğu gibi AK Partinin elinden tutacak, iktidara taşıyacak, böylece bir ve beraber olarak geleceğe yürüyecektir.

Son 13.5 yılda yenilenen Türkiye, kalkınan Erzincan anlayışından rahatsızlık duyanlar, bizim üzerimizden, Milletimize ve değerlerimize saldırmak isteyenler, seçim atmosferinde terör hareketleriyle huzurumuzu kaçırmak isteyenler, bizi birbirimize düşürmek isteyenler, aramıza fitne sokmak isteyenler, gerekli cevabı Siz Aziz Hemşehrilerimden ve yüce milletimizden 7 Haziran 2015’te sandıkta alacaklardır.

Bu yönüyle 7 Haziran seçimlerinde AK Parti olarak kazanılan her bir fazla Milletvekiliği, geleceğe bir mesaj , Türk siyaseti açısından bir milat olacaktır.
7 Haziran seçimlerinde demokrasi kazanacak, bahar havasını, yazın sıcaklığını bütün ülkemiz teneffüs edecek.
7 Haziran seçimlerinde yeni bir Türkiye , yeni bir Erzincan, bitmeyen bir bahara kavuşacaktır.
Böylece, 7 Haziran seçimlerinde Erzincan’ımızdaki her bir seçim sandığından Türkiye’ye güven ve istikrar mesajı vereceğiz.

Bütün bunları gerçekleştirmek için Tüm Erzincan’da ilçe ve beldelerimizde, Köylerimizde ve mezralarımızda çalınmadık kapı, sıkılmadık el, alınmadık gönül bırakmayacağız ,
Unutmayalım ki Erzincan’ımız, bizim dünümüz, bugünümüz, yarınımızdır. Her karışında anılarımız, her karışında hizmetimiz ve alın terimiz , her karışında gelecekle ilgili hayallerimiz vardır.

Bu hayallerimizin gerçekleşmesi adına Erzincan’ımız için , Ülkemiz için ev ev ziyaretlerimizi yapacağız, icraatlarımızı anlatacağız ve seçimden başarıyla çıkacağız.
Neticede Erzincan kazanacak, ülkemiz kazanacak.

Yolumuz açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Milletvekili Süleyman Karaman'ın Acı...
Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman’ın bir süredir tedavi gören kayın pederi Recep Şahin hayatını...

Haberi Oku