Siyaset:
AK Parti'de Göreve Geliş Coşkusu

Barış Yalçınkaya

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), 58. Hükümetin kuruluşunun yıl dönümünü kutluyor. AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle yaptığı açıklamada, son 10 yıl içerisinde ülkenin geleceğe daha umutlu ve güvenli baktığını ifade etti. “14 Ağustos 2001 de ‘Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece’ diyerek yola çıkan, Milletimizin gözündeki son umut ışığı AK Partinin ilk Hükümeti olan 58. Hükümetin göreve başlamasının yıldönümü olan 18 Kasım’da Ülke geleceğe daha umutlu, daha güvenli bakmaya başlamış, ‘Millet Eksenli Siyaset’ yürütme merciine hakim olmuştur.” diyen AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, AK Parti Hükümetlerinin, ülke sevdasını en üst düzeyde hissedenlerin, ülke ve milletin büyük ideallerini bir an unutmayanların partisi olduğunu, son 10 yıla büyük başarılar sığdırmış, ülke geneline güven ve istikrarın hakim olduğunu ifade etti.

Son 10 yılda hizmet siyasetinin adresi olarak AK Parti’nin olduğunu ve değişimin, kalkınmanın, gelişmenin olduğu, seviyenin, demokratik duruşun, toplumsal kalkınmanın ve özgürlüklerin teminatı olarak girdiği bütün seçimlerde milletin teveccühüne mazhar olduğunu vurgulayan Sebahattin Karakelle, “Bu bağlamda 58. Hükümetle başlayan icraatlar listelere sığmıyor, nereden nereye gelindiği, Yüce Milletimiz tarafından takdir ediliyor, bütün dünya tarafından da bilimsel bir veri olarak izleniyor. Son 10 yılda ülke ekonomisi tek haneli enflasyonla tanıştı. Merkez Bankasının kasası doldu. Küresel krizler ülkemiz açısından hep teğet geçti. Vatanın her köşesi bölünmüş yollarla sarılırken Türkiye hızlı trenle tanıştı. Denizler birer Türk gölüne dönüştü. Eğitim rekor bütçelerle çağı yakalarken, savunmada ithalat çarkı, ihracat çarkına dönüşerek rekorlar kırmaya başladı. KEY gibi kronik problemler tek tek çözüldü. 2B Arazileri, bedelli askerlik gibi problemler de çözülme aşamasına gelmiştir. Türk’ün ve Türkiye Cumhuriyetinin vakarına yakışır, ‘Büyük Ülke’ imajı artık dünyada tekrar konuşulurken komşularla ‘sıfır problem’ noktasına doğru gidilmektedir. Söz edilen değil, sözü dinlenen rehber ülke konumuna geldik. Hamdolsun ki hedeflere bir bir ulaşırken, Cumhuriyet tarihinin en büyük Anayasa değişikliği de ilgili bütün kurum, kuruluş, Sivil Toplum Örgütleri ve Akademisyenlerin katımıyla AK Parti iktidarına nasip olacaktır. AK Parti olarak ülkemizde yaşanan her türlü sıkıntının çözümünün, demokrasiye sürekli işlerlik kazandırmaktan geçtiğine inanıyoruz. Bu bağlamda demokrasinin en temel şartının diyalog, müzakere, uzlaşı aramak, yaşanan problemlere çözüm üretmek açısından önceliğimiz olmaya devam edecektir. Bu anlamlı yaklaşımlar neticesinde, demokrasi tarihimizi yazanlar, AK Partinin demokrasiyi muhafaza etmek ve yüceltmek noktasında verdiği mücadelenin altını kalın çizgilerle çizerek tespit edeceklerdir. Büyük ülke olarak Türkiye’miz 2023 Vizyonumuzla dünyanın 10 büyük ekonomisi arasında yerini mutlaka alacaktır. Tarımda dünyanın ilk 5 ülkesinden biri olacak, ‘Demir ağlarla ördük anayurdu dört baştan’ dizelerini 10 bin km hızlı tren yoluyla taçlandıracağız. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak, dünyanın en büyük limanları ülkemizle anılacak, bütün Avrupa yurdumuzdaki enerji koridorlarından faydalanacaktır. Sosyal Hayatta kişi başı 25 bin Dolar gelire ulaşacaktır. AK Parti geçen 10 yılda olduğu üzere gelecekte de milletin elinden tutmaya devam edecek, milletimizde AK Partiyi değişimin, dönüşümün, yeniliğin, reformcu yaklaşımın ve demokratik sıçrayışın adresi olarak, iktidarda tutacaktır. Nice AK Yıllara.” açıklamasında bulundu.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Milletvekili Süleyman Karaman'ın Acı...
Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman’ın bir süredir tedavi gören kayın pederi Recep Şahin hayatını...

Haberi Oku