Siyaset:
Bitlislioğlu Aday Adaylığını Açıkladı
Kerim Bitlislioğlu;

1960 tarihinde Erzincan’da doğan Kerim Bitlislioğlu ilköğreni 1966–1971 yılları arasında Erzincan inönü ilkokulunda, orta öğrenimimi 1971–1974 yılları arasında Erzincan Cumhuriyet Ortaokulunda, lise öğrenimini 1974–1977 yılları arasında Erzincan Lisesinde, yüksek öğrenimini 1977–1982 yılları arasında Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinde tamamladı.


  22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak olan 23. dönem Milletvekili seçimlerine katılmak üzere Başmüfettişlik görevinden istifa etti.
Memuriyet görevi sırasında; Türkiye ve Ortadoğu Amme idaresi Enstitüsünde Kamu Yönetimi Master Programına katılarak 2002 Yılında mezun oldu, Yine Milli Güvenlik Akademisinin 48. Dönem Eğitim Programına katılarak 2001 yılında mezun oldu. Türkiye ve Ortadoğu Amme idaresi Enstitüsünde düzenlenen 6 aylık ingilizce yeterlilik kursuna, Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca düzenlenen Tek Düzen Muhasebe Uygulamaları kursu ve Bilgisayar Eğitimi kurslarına katıldı. Bitlislioğlu Erzincanlılar Kültür ve Sağlık Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi ve Milli Prodüktivite Merkezi Genel Kurul Delegesi. Türk Veteriner hekimleri Vakfında iki dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.Evli ve iki çocuk babası.


Kerim Bitlislioğlu Basın Açıklamasında şunları söyledi;


Değerli hemşerilerim;
Bildiğiniz üzere; Türkiye’nin kaderini doğrudan etkileyecek bir sürece girmiş bulunmaktayız.22 Temmuz 2007 de yapılacak olan milletvekili seçimi Türkiye için gerçek bir dönüm noktası olacaktır.


Bu anlamda;
Türkiye’nin genel durumuna bir göz atacak olursak;
Bugün ülkemizi yönetmekte olan AKP iktidarı, Anayasamızı değiştirecek güçle iktidara gelmiştir;Başladıkları ve bitirdikleri hiçbir proje bulunmamaktadır.Seçim meydanlarında vaat ettikleri eylem planlarının %10 unu bile gerçekleştirememişlerdir.Yaptıkları yegâne şey, ülkemizi birilerine pazarlamak, milli varlıklarımızı haraç mezat satmaktır.Mevcut devlet adabını ve üslubunu yok ettikleri gibi uluslar arası arenada başarısız görüntüsü çizmektedirler.
iktidara geldiklerinde mütedeyyin-dindar, insanlara verdikleri hiçbir sözü tutmadılar.367 Milletvekili ile Meclis çoğunluğunu ellerinde bulundurmalarına rağmen, Kendilerinden önceki iktidarları çözememekle suçladıkları başörtüsü meselesini, imam hatip meselesini çözemediler.Kendileri hangi gerekçelerle çözemediler ise aynı gerekçeler kendilerinden öncekiler için geçerli değil miydi?


Bu mazereti halka anlatırken kendilerinin iktidar olduğunu unutup, muhalefet gibi davrandılar.Bu iktidar döneminde, toplumda huzur ve güven yok olmuş, Kap-kaç, soygun, hırsızlık, adam kayırma ve gasp gibi suçlar çığ gibi büyümüştür.
2006 yılında suç oranlarında artış % 64 olmuş, Mala karşı 500 bin suç işlenmiş, çocuk suçlu oranı %25 artmıştır.Şahsa karşı işlene suçlar 310 bini bulmuştur.Ülkemizde her gün 6 kişi cinayete kurban gitmekte, her gün 30 kişi intihar teşebbüsünde bulunmaktadır.Evlerde geçim sıkıntısı had safhaya varmış, mutlu ve huzurlu bir aile ortamı kalmamıştır. Emniyete yansıyan vakalarda 1 günde 48 aile içi şiddet hadisesi yaşanmaktadır. Son 3 yılda boşanma davası sayısı 258 bine çıkmış, 2006 yılında boşanma sayısı 100 bine ulaşmıştır.


Toplumun büyük bir kesimini oluşturan, memur ve işçi sınıfı geçim sıkıntısı içerisinde bocalamaktadır. Enflasyonun altında yapılan artışlar kayıplarını giderememiş, daha önceki hayat standardını dahi devam ettirememektedirler.
Emeklilerin durumu daha vahimdir. işçi emekli aylıklarının büyük bir kısmı 450-500 YTL arasındadır. % 3 lük artışlar emeklilerin durumunu düzeltmeye yetmemiştir. Emekliler toplumun en çok mağdur edilen kesimdir.
Devlet memurlarına siyasi baskılar gittikçe artmakta,   açılan davalar çığ gibi büyümektedir. Devlet memurlarının kişilik ve gururunu incitecek cezalar icat edilmekte, onur ve haysiyeti ile oynanmaktadır.Kamu görevlilerinin ekmek kapıları olan Devlete güvenleri kalmamıştır.


Okullarda getirilen müfredat ve uygulama değişikliği  ile tam bir kargaşa yaşanmakta, Öğretmenler hangi müfredatı uygulayacakları konusunda bocalamaktadır.
Milli eğitim sistemi çökmek üzeredir.


Ben, Bu ülkenin haysiyetini, gururunu, milli birlik ve beraberliğini, bütünlüğünü gözeten bir ferdi olarak aktif  siyaset yapmak üzere; bu güne kadar inandığım ve  taşıdığım fikri değerleri çatısı altında bulunduran Milliyetçi Hareket Partisinden milletvekili aday adaylığımı huzurunuzda açıklıyorum. 
Partimize birçok arkadaşımızın aday adayı olarak müracaat etmiş olmasından bende her Ülkücü gibi iftihar ediyorum.
Önümüzdeki günlerde bizler arasından üç arkadaşımıza görev verilecektir. Bizler birbiri ile yarışan değil bu davaya hizmet yarışı içinde olan gönüldaşlarız.


Hepimizin görevi bu davayı Erzincanımızda ve Türkiyemizde iktidara taşımaktır. Bu kutsal görevin bilincinde olan kardeşiniz olarak hangi görev verilirse verilsin onu namus emaneti olarak kabul edeceğimin bilinmesini istirham ediyorum.
inancım odur ki; 2023 lider ülke Türkiye idealini gerçekleştirecek kadrolar Milliyetçi Hareket Partisinin seçkin kadrolarıdır.
Son söz olarak 23 Temmuz şafağı Milliyetçi Hareket Partisinin iktidarının müjdecisi, Türkiye’nin yeni ufuklara koşuşunun sabahı olacaktır. 


Vatanını karşılıksız sevenler
Vatanı için gözünü kırpmadan can verenler
Millet Bayrak denilince içi titreyenler
Ne mutlu Türk’üm diyenler,
Selam olsun sizlere


Bu duygu ve düşüncelerle kararımın Partimize ve Erzincan’ımıza hayırlı uğurlu olması dileklerimle siz değerli gönüldaşlarımı Selam ve Saygılarımla kucaklıyor, hepinizi Allah’a Emanet Ediyorum.


erzincan24.com // Yakup BAKAR
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

AK Parti'den Ramazan Bayram Mesajı
AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci ve AK Parti Erzincan Merkez İlçe Başkanı Av. Ferhat Bulut,...

Haberi Oku