Siyaset:
Sami Sertadım: Adaylığımı Değil, Yüreğimi Koydum

Erzincan Belediye Başkanlığı Adaylığı için ilk resmi başvuruyu Üzümlü Belediye Başkanı Av. Sami Sertadım yaptı. Başkan Sertadım, 2014 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi resmen AK Parti’den Belediye Başkanı olmak için aday adaylığını açıklayarak başvuru yaptı. Yaklaşık yüz araçlık konvoy ile AK Parti il binasına gelen Sertadım, yüzlerce vatandaşın “Başkan Sertadım” ve “İşte Erzincan, İşte Başkan” sloganları ile karşılandı. Vatandaşın yoğun ilgi ve sevgi seline karşılık Başkan Sertadım, herkesi tek tek selamladı. Adeta insan selinin yaşandığı program AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşti. Programa AK Parti İl Başkan Vekili, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Selami Okatan, Teşkilat Başkanı Cüneyt Kuşçu, birim başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yoğun katılım nedeniyle birçok vatandaşta bina içine giremeyerek dışarıda kaldı.

Programda ilk konuşmayı AK Parti İl Başkan Vekili, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Selami Okatan yaparak, Sertadım’ın aday adaylığının hayırlı olmasını dileyerek “30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçiminde Erzincan Belediye Başkanlığına aday olmak için partimize müracaat eden Sayın Av. Sami Sertadım’ın başvuru evraklarını teslim almış bulunmaktayız. Aday adaylığının hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Ardından kürsüye gelen Sertadım, tüm Erzincanlılara selamlarını ileterek “Siz kıymetli misafirlerimiz ve değerli basın mensuplarımız aracılığıyla canımızı Erzincan’ımızı selamlıyorum. Erzincan’ımızın yaşlı çınarlarını, tecrübeli amcalarını, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, genç beyinlerimizi yüreğini Erzincan’a veren, emeğini Erzincan’a veren tüm gönül adamlarını, bilhassa tüm desenleriyle, tüm katmanlarıyla Erzincan halkını selamlıyorum. Evinin bir ücra köşesinde bu aziz şehre ve onun çok değerli, kıymetli evlatlarına dua eden büyük annelerin ellerinden öpüyorum. Yine gönlü, yüreği Erzincan’la atan, Erzincan söylendiğinde yüreğinde kıpırtılar oluşan evveli, evveliyatı kim olursa olsun Erzincan için çalışan, Erzincan için çabalayan herkese selam olsun. Bugün Erzincan’da siyasete ve siyaset tarihine düşülecek çok önemli bir başlangıcın, çok önemli bir notun başlangıcındayız. Bu heyecanlı, iştahlı, arzulu ve bereketli topluluk tüm birikimlerini, tüm tecrübelerini, tüm heyecanlarını Erzincan için tüm yüreğini, cesaretini ortaya koymuş bir topluluk. Bu nedenle hepinizi yüreğinizden öpüyorum hoş geldiniz.” dedi.

-“AK PARTİ HİZMETİN ADIDIR”-

Konuşmasına devam eden Sertadım, tüm Türkiye’yle birlikte Erzincan’da da 2014 mahalli idareler seçimlerinin heyecanını yavaş yavaş hissedilmeye başladığını ifade ederek ”AK Parti olarak tüm Türkiye’yi genelde de yerelde de dönüştürme ülküsü, yaklaşık 12 yıldır hızla devam ediyor. Bu bağlamda yerel seçimde duyulan heyecan, biz bunu AK Parti’de duyulan bir heyecan olarak görüyoruz ve milletin yegâne tek siyasi adresinin, siyasi hedefinin, siyasi evinin AK Parti olduğunu görüyoruz. Şu anda ilimizde ve ilçelerimizde tüm siyasi gündem AK Parti gelişmelerine göre seyir almaktadır. Bu durum AK Parti’nin milletimiz nezdinde ne kadar müstesna bir yeri olduğunu ne kadar özel bir mana taşıdığını ifade etmektedir. Bu nedenle bu partiye, bu şehre daha da çok sarılmak, daha da çok çabalamak, daha da çok çalışmak zorundayız. Çünkü bu şehre hizmet edilecekse bu şehrin evlatlarına, bu şehrin yoksullarına, bu şehrin mazlumlarına, mahzunlarına hizmet edilecekse bu çatı altında hizmet edilecektir. Bu nedenle bu çatı altında, bu amblem altında bu partiye hizmet eden, bu şehre hizmet eden tüm emektarlara da saygılarımı sunuyorum.” dedi.

-“BİR ERZİNCANLI, BİR ERZİNCAN SEVDALISI OLARAK HUZURLARINIZDAYIM”-

Erzincan ve Erzincanlı için aday olduğunu belirten Sertadım, “Bizler Erzincan sevdalıları olarak, Erzincan’ın kültürünü, sevdalarını, acılarını yaşayan, yaşatan bir Erzincanlı olarak, bir Erzincan sevdalısı olarak “Yiğit işte gerek” diyerek inisiyatifi ele aldık ve siyaset meydanını muhabbet meydanına çevirmek için huzurlarınızdayım. Bizler bu er meydanını muhabbet meydanı olarak görüp tüm cesaretimizi, tüm birikimimizi, tüm tecrübelerimizi bu şehir için hediye ediyoruz, bu şehir için huzurlarınızdayız.” dedi.

-“ERZİNCAN SAHİPSİZ, ERZİNCAN KİMSESİZ DEĞİLDİR!“-

“Her kimde olursa olsun, AK Parti’de siyasi barikatlar oluşturmak, siyasi karabulutlar oluşturmak, nefsi, şahsi gayretler içerisine girmek Erzincan’a hayır bereket getirmez. Erzincan’da demokratik yarış, AK Parti çatısı altında demokratik yarış, bu şehre çok şeyler, çok kazanımlar kazandıracağını huzurlarınızda yürekten cesaretli ce haykırıyorum” diyen Sertadım, “Korkmak, ürkmek, Erzincan’a Erzincanlıya hiçbir şey getirmez aksine çok şeyler götürür. Biz korkak bir genel başkanın arkasında saf tutan acizler değiliz. Biz dünyaya yüreğini ortaya koyan, dünyayı sarsan, değil Türkiye’yi, bölgeyi, dünyayı dönüştüren yürekli, mert, cesur, ahlaklı bir liderin sevenleri, sempatizanlarıyız. Bu nedenle Erzincan hiçbir şekilde hiçbir çıkmazlara mecbur bir şehir değildir. Erzincan sahipsiz, Erzincan kimsesiz değildir. Bu nedenle birçok hemşerim gibi bizlerde şehir için, Erzincan için “Bismillah” diyoruz, “Buradayız” diyoruz Erzincan’a müjde veriyoruz. Daha güzel bir Erzincan, daha yaşanabilir bir Erzincan, daha da önemlisi daha da anlamlı bir Erzincan için hep beraber yüreklerimizi, gönüllerimizi, cesaretlerimizi, Erzincan kamuoyunun önünde sunduk “Allah yar ve yardımcımız olsun” diyorum Erzincan’a bu zamana kadar hizmet eden tüm büyüklerime saygıyla, muhabbetle anıyorum. Erzincan’ımızın bu hizmet dönüşümünde büyük emekleri olan değerli gönül adamı, yürek adamı, hizmet adamı Binali Yıldırım Beye, Bakan Beye, Binali abimize saygılarımızı sunuyoruz. Ona teşekkür ediyoruz, hürmetlerimi sunuyorum. Allahaısmarladık, yolumuz açık olsun Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Konuşması sık sık tezahüratlarla bölünen Sertadım, konuşmasının ardından aday adaylığı için gerekli evraklarla müracaatını AK Parti İl Başkan Vekili, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Selami Okatan ve Teşkilat Başkanı Cüneyt Kuşçu’ya yaptı. Programın ardından Sertadım, vatandaşların tebriklerini kabul etti.

SAMİ SERTADIM KİMDİR?

Av. Sami Sertadım Erzincan ili Üzümlü ilçesi Babacan Mahallesi nüfusuna kayıtlı olup 1980 yılında dünyaya geldi. İlköğretimini Üzümlü Merkez İlköğretim okulunda tamamladı. Akabinde orta ve lise eğitimi için Erzincan İmam Hatip Lisesine kayıt yaptırdı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra 1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine kaydolarak lisans eğitimine başladı.

2001 yılında lisans eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra 2002 yılından itibaren Erzincan Merkezde avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin siyasi faaliyetlerinde bulunan Av. Sami Sertadım, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerle birlikte belediye başkanlığı görevini üstlendi. Başkanlık süresince yaptığı proje ve çalışmalarla sık sık gündeme gelen Sertadım halkın takdirini kazandı. Özellikle ilçeye kurduğu andezit taş kesme ve işleme tesisi ile bölge ekonomisine büyük bir katkı sağlayan Sertadım, AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılan yarışmada Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da incelediği proje ile jüri özel ödülü kazandı.

Halen Üzümlü Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Av. Sami Sertadım evli ve bir çocuk babasıdır.


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
burak 5 yıl önce

hayırlı olsun başkanım yüce rabbim yolunu ve gönlünü acık etsin allah utandırmasın inşallah

Misafir Avatar
serdar 5 yıl önce

marka bir şehir olmamız için sana ihtiyacımız var başkanım üzümlüde ki başarılarınızı baya bir araştırdım ve gözlerim dolarak gurur duydum yaptığınız calışmalardan sizi allahın izni ile başımızda örnek bir başkan olarak görmek istiyoruz başkanım

Misafir Avatar
hasan çakır 5 yıl önce

sami başkan erzincan için bir şanstır kendisine başarılar dileriz

Misafir Avatar
selim 5 yıl önce

hayırlı olsun sami bey allah utandırmasın inşallah

Misafir Avatar
Kerim Aydın 5 yıl önce

allah yolunuzu açık eylesin aday olarak sizi görmek istiyoruz

Misafir Avatar
ayhan tosun 5 yıl önce

Allah yardımcınız olsun

Misafir Avatar
sinan yüksel 5 yıl önce

erzincan siyasetine damga vurdun güzel insan yolun açık olsun

Misafir Avatar
kazım 5 yıl önce

hayırlı uğurlu olsun şimdiden erzincan seni bekliyor..

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

CHP’den Erzincan Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret
Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan 27. Dönem Milletvekili Adayı Ayhan Doğan Erzincan Gazeteciler Cemiyetini ziyaret...

Haberi Oku