Erzincan ASKF'de ŞOK İstifalar

Erzincan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetiminde bulunan yöneticilerde Deniz Ergün, Zeki Özcan, Uğur Bilmiş ve Necati Nevruz görevlerinden istifa ettiklerini belirttiler. Konu ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınlayan yöneticiler şunları söylediler;

2014 yılında seçimle işbaşına gelen Erzincan ASKF yönetim kurulu üyelerinin bir kısmı ve Erzincan ASKF genel sekreteri Erzincan’da devam eden futbol maçlarının ve kulüplerin olumsuz etkilenmemesi ve müsabakaların sağlıklı oynatılması için Erzincan futbol kamuoyuna bilgilendirme yapmadan sessiz bir şekilde istifa etmişlerdir.

İstifalardan sonra Erzincan ASKF Başkanı Lokman Turan Erzincanfutbol.com adlı faceebook hesabi üzerinden istifa eden yönetim kurul üyelerini suçlayıcı ve kamuoyunu yanlış bilgilendiren açıklamalarda bulununca Erzincan futbol camiasına açıklama yapmak kaçınılmaz olmuştur.

1- Lokman Turan seçildiği ilk günden itibaren seçim sürecinde kulüplere vermiş olduğu hiçbir sözü tutmamış olup bu durum yönetim kurulu üyeleri olan bizleri kulüpler karşısında zor duruma düşürmüştür. Yapılan tüm olumsuz eleştirilere ve suçlamalara rağmen yönetim kurulu üyeleri Lokman Turan‘ın yanında durmuştur. Ancak bir noktadan sonra kulüplerin eleştirilerine duyarsız kalamazdık.

2- Bizim anlayışımıza göre Yönetim bir ekip ve güven işidir. Ancak Lokman Turan seçildiği ilk günden itibaren ASKF bürosunun, masa gözlerinin, dolapların kilitlerini değişmiş olup bu konuda yönetim kurulunu bilgilendirmemiştir. Ayrıca ASKF mühür ve kaşesini dolaba kilitleyerek il dışına çıktığında işlerin yürümesi için yönetim kurulundaki hiçbir arkadaşa bilgi ve yetki vermeyerek bir güvensizlik ortamı oluşturmuştur.

3- Lokman Turan Erzincan futbol.com adlı hesapta istifa eden yönetim kurulu üyelerinin 3 ay önce istifalarını istediğini belirtmiştir. Lokman Turan’ın bu beyanı yalan bir beyan olup istifa eden yönetim kurulu üyeleri aksine 3 ay önce Lokman Turan’ın keyfi ve bireysel davranıp karar alamayacağı konusunda açıkça uyarmış olup bu davranışlarını devam ettirmesi halinde çalışma ortamımın olamayacağını kendisine bildirmiştir.

4- Seçimle yönetime gelen yönetim kurulu üyelerinden bazıları hiçbir toplantıya mazeretsiz olarak katılmamıştır. Bizlerin tüzük gereği üst üste mazeretsiz olarak 2 toplantıya katılmayan üyelerin yönetim kurlundan istifa etmiş olacağını ve bu sebepten yedek üyelerin yönetime dahil olması gerektiğini Lokman Turan’a bildirdiğimiz halde tüzüğün gereğini yerine getirmemiştir.

5- Lokman Turan Erzincan futbol.com adlı hesapta cezalı oyuncu oynatma konusunda yönetim kurulu ilk toplantısında “Beyaz bir sayfa açacağını ve bütün cezalı sporcuların cezalarını sileceğini“ yetkisi olmamasına rağmen beyan etmiştir. Ancak suçlama yaptığı istifa eden yönetim kurulu üyeleri bu düşüncesi ve uygulamasına karşı çıkmış olup böyle bir yetkilerini olmadığını ve böyle bir sorumluluğun altından kalkamayacağımı Lokman Turan’ a bildirilip ve kendisi uyarıldığı halde yönetim kurulunun bilgisi ve kararı olmadan Spor kulüplerini telefonla arayarak cezalı oyuncuların cezalarını bizzat kendisinin kaldırdığını kulüplere bildirmiştir. Lokman Turan’ın Futbol İl Disiplin kurulunda sekreterlik yaptığından dolayı oradan çıkan cezaların kulüplere kendisi tarafından düzeltilerek gönderildiği, Bir önceki sezon 16 maç ceza alan sporcunun isminin hiçbir haftalık ceza listesinde olmadığı ve bu ceza listesinin düzenlemesini bizzat kendisi tarafından yapıldığı tarafımızca bilinmektedir. Asıl ceza listenin de il disiplin kurulu olduğu buradan tüm kulüplere de duyurulur.

6- Lokman Turan Erzincan futbol.com adlı hesapta Kulüplerin cezalı oyuncu oynatma konusunda anlaşma yaptığını belirten Lokman Turan bu duruma nasıl kayıtsız kalmıştır. Erzincan Futboluna destek vermek ve gençlerin önünü açmak cezalı oyuncuların oynatılmasına çanak tutarak mı oluyor. Bu durumda onurlu olan ve koltuk sevdalısı olmayan bir idareci ya sağlam bir duruş gösterir hilenin önünü keser ya da onurlu bir şekilde istifa eder

7- Lokman Turan Erzincan futbol.com adlı hesapta “Bükemediğiniz bileği öpeceksiniz” ifadesiyle yönetim kurulu üyelerinin taraf olduğunu iddia etmek istemişse eğer yönetim kurulu üyeleri tüm kulüplere eşit mesafede durmaktadır. Aksine kendisini bir taraf olduğu yazmış olduğu metinde açıkça görülmektedir. İlimizi BAL’ da temsil eden Tercan 13 Şubat Spor kulübüne de başarılar dileriz.

8- Lokman Turan Erzincan futbol.com adlı hesapta aynı zihniyette oldukları için Playoof maçlarından önce istifa ettiler demiştir. Kendisi şunu bilsin ki biz istifamızı kendisi kamuoyuna açıklayana kadar hiçbir basın kuruluşuna ve ya kişisel sosyal medya hesabından duyurmadık bunun nedeni ise devam eden maçların olumsuz bir şekilde etkilenmemesidir. Biz Lokman Turan’ın kapalı kapılar ardından yaptığı gizli hesapları içinde olamayacağımız için istifa ettik.

9- Lokman Turan Erzincan futbol.com adlı hesapta kendinin haberi olmadan çiçek gönderildiğini çiçek parası ödediğini belirtmiştir. Kendisi yönetimin ve kendisinin bilgisi olamadan gönderilen çiçek varsa neden ödemesini yapıyor ASKF ‘ ye ait olmadan yapılan harçamların ödemesi yetkisini kendisi nerden buluyor. Bu durum usülsüzlük değli mi?

10- Kulüplere gelen ecza çantası ve ilaçlar neden kulüplere teslim edilmiyor.Madem kulüplere aitse neden kapalı dolaplarda bekletiliyor. Bunlarla ilgili Lokman Turan’ ın ne gibi planları var keşke önümüzdeki seçimlerde mi bu malzemeler kulüplere verilecek. Keşke bunu da sosyal medyada açıklasaydı.

11- ASKF Başkanı Lokman Turan Federasyon un İş bankası hesabından yönetim kurulunun bilgisi ve para çekmeye yetkili 2. İsim olan Zeki Özcan’ haberi olmadan parça parça 18.000 TL çekmiş olup yönetim kurulunun bilgisi olmadan ödemeler yapmıştır.


Anahtar Kelimeler
ErzincanAskfFutbol
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Erzincan'da Spor Kulüplerine 270 bin TL...
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Erzincan’da Amatör Spor Kulüplerine nakdi yardım yapıldı. Gençlik...

Haberi Oku